Infrasauny

 

cena viz. e-shop

 

infrasaunainfrasaunainfrasauna

Saunování v infrasauně je založeno na principu emise infračerveného záření speciálními keramickými zářiči, které byly patentovány dr. Tadaschi Ishikawa v Japonsku již v roce 1965. Infračervené záření prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně a k intenzivnímu pocení tak dochází již okolo 50 °C v prostředí, které nezatěžuje organismus. Po celou dobu pobytu v kabině dýcháte vzduch o teplotě cca 20 až 55 °C, protože 80–90 % vyzařovaného tepla vstřebá vaše tělo, zbytek se rozptýlí do prostoru kabiny. Toto je rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou.

 

Jak se dají využít infrasauny?

1) 1-2krát týdně jako potící kůra v délce 30-40 minv infrasauně při teplotě 50-60°C. Potivost bývá 2x vyšší než u klasické sauny. Potící kůru zakončíte vlažnou vodou ve sprše, nebo vaně. Doporučuje se kombinace s vodní masáží.

 

2) Denní použití infrasauny: k prevenci organizmu, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kůře a před klasickou masáží v délce 5-15 min. ihned po zapnutí infrasauny v lehkém oblečení při teplotě do 60°C. Konkrétní léčbu konzultujte se svým lékařem.

Využití infrasauny

Infrasauny bývaly zpočátku využívány výhradně v oblasti medicíny. V současné době jsou infrasauny používány širokou veřejností. Infrasauny nacházejí uplatnění ve zdravotnictví, rehabilitačních centrech, kosmetických ústavech, sportovních klubech, hotelích a domácnostech.

 

Účinky Infrasauny

• Infrasauna zvyšuje rozpínavost tkáně.
• Infrasauny ihned snižují ztuhlost končetin, kloubů a zad.
• Snižuje svalové napětí.
• Mírní bolesti.
• Stimuluje krevní oběh.
• Působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže.
• Vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30 min. spálí až 600 cal.
• Součást přípravy sportovců před i po zátěži.
• Účinná relaxace a regenerace organismu.

Jaký má infrasauna vliv na lidský organismus

Infrasauny byly už od pradávna symbolem relaxace a zdraví. Příjemné teplo a pěkné prostředí Vám pomůže uvolnit celé tělo a zbavit se námahy nebo stresu.

Pro infrasauny existuje přirozená konvekce - teplý vzduch stoupá ke stropu, je tam tlačen studeným vzduchem, který se nachází nad podlahou. Člověk snáší relativně dobře vysoké teploty vzduchu v infrasauně i po delší dobu (5 - 10 min. i více). Každé porušení ochranné vrstvy je však pociťováno jako pálení na kůži. Vzniká hlavně při prudkých pohybech, které víří vzduch. To, že se tělo ani při teplotách téměř 100° C neuvaří, je dáno především extrémním suchem v infrasauně. Pot se může prudce odpařovat a tak ochlazuje pokožku na teplotu kolem 41° C. Pokud brání odpařování potu vyšší procento vlhkosti vzduchu nebo zakrytí kůže látkou, pokrývá vyloučený pot povrch kůže a protože se neodpařuje, nemá ochlazovací účinek a rychleji dochází k přehřátí. Ženy se potí o něco méně než muži. Děti se potí velmi rychle.


Čím infrasauny prospívají našemu organizmu

Potřebujete někde načerpat energii? Vyzkoušejte infrasauny.

Tonus neurovegetativního systému se v teple zvyšuje, po ochlazení je toto zvýšení výraznější. To má vliv především na činnost srdce, které se zklidňuje, na hloubku a volnost dechu, na ústup různých bolestí v kloubech či svalech i ústup křečí zažívacích orgánů, na stěny mozkových cév, čímž jsou mnohdy odstraněny migrénové bolesti hlavy. Proto se po infrasauně dobře spí. Infrasauny příznivě působí na uklidnění, utlumení předcházejícího rozrušení, na ústup tísnivých pocitů, nervozity, neklidu, nespavosti apod. Po infrasauně dochází k silnému okysličení těla. Infrasauna podporuje výrazně tvorbu protilátek. Nesprávným postupem při lázni může naopak dojít k porušení neurovegetativních funkcí.

Preventivní účinek infrasauny spočívá v získání určité odolnosti, která je předpokladem posílení obranných schopností organismu, zlepšení nervově- cévních reflexů, masivního vyloučení škodlivin potem.

Pravidelné saunování zlepšilo odolnost návštěvníků natolik, že výskyt onemocnění horních cest dýchacích byl v porovnání s lidmi, kteří saunu nenavštěvovali, za stejných podmínek nejméně 10 x nižší. Chřipkou onemocní návštěvníci sauny jen ojediněle. Zvýšení celkové odolnosti organismu se může příznivě projevit v ochraně před vznikem či recidivou revmatických chorob, které velmi často vzplanou např. po přechození angíny či jiné akutní nemoci horních cest dýchacích. Dostatečných obranných schopností organismu se však nedosáhne jednorázovou, ale jen pravidelnou návštěvou infrasauny. Nejvhodnějším intervalem mezi jednotlivými lázněmi je jeden nebo dva týdny. Není však možno tvrdit, že saunování zbaví člověka jakékoli choroby. Jde jen o podporu vlastních obranných schopností organismu.